V Solkanu poteka tekmovanje ECA Junior Cup, prvo imed serije petih tekmovanj za kajakaše v kategorijah U18, U16 in U14. V kategoriji kanuistov U18 je bil Vidmar Klemen šesti, med kajakaši U18 pa sta tekmovala Čižman Luka (8.mesto) in Kuder Marušič Vid (13.mesto). Tekmovalo je tudi kar nekaj mladih kajakašev, v kategoriji U14. Novak Lea je bila četrta med kanuistkami in kajakašicami, prav tako četrti je bil med kanuisti Bernat Jaka. Pri kajakaših so v finalni vožnji veslali Burgar Lenart (15.mesto), Lange Twan (19.mesto), Lapornik Lenart (22.mesto). V kvalifikacijah je na 31. mestu zaključil Colnar Brin. Med kajakašicami je tekmovala še Colnar Zarja, ki je bila 12. Tukaj so včerajšnji rezultati.