BLAŽ COF

C1 slalom in spust

Leto rojstva:  1991 | Kategorija: C1 slalom in spust | Trener: Fedja Marušič
Kraj bivanja: Spodnje Pirniče | Leto vpisa v KKK Tacen: 2002 | Bivši trenerji: Simeon Hočevar, Jože Vidmar, Grega Skok

O meni

Kanu sem začel trenirati iz veselja do športa, narave in seveda zaradi družbe. Ljubezen do vode in veselje na treningu so bili pogoj, da sem vztrajal in prišel do tega kjer sem sedaj.

V svoji bogati 9 letni tekmovalni karieri sem v spustu in slalomu osvojil 22 medalj iz svetovnih in evropskih prvenstev. Trenutno sem najbolj ponosen na bronasto medaljo iz svetovnega prvenstva v spust sprintu 2013 in naslov evropskega prvaka z Simeonom Hočevarjem iz leta 2015 v kanuju dvosedu.

Motivira me želja po uspehu, rad sem v naravi z vodo in uživam na treningih z ekipo, s katero se spodbujamo in zabavamo.

Rezultati

1. mesto (Izbirna tekma, sprint – Trnovo ob Soči) – C1 člani

2. mesto (Izbirna tekma, klasični spust – Trnovo ob Soči) – C1 člani

2. mesto (WWC SPRINT ECA CUP 2 – sprint – Kolpa) – C1 člani

1. mesto (DP klasični spust, Šobec) – C1 člani

2. mesto (Otvoritvena tekma/slalom – kanal Tacen) – C1 člani

1. mesto (Otvoritvena tekma/spust – Tacen) – C1 člani

1. mesto (WC – Muotathal) – C1 U23 sprint

1. mesto (Otvoritvena tekma/spust – Tacen) – C1 člani

3. mesto (Otvoritvena tekma kanal/slalom – Tacen) – C1 člani

3. mesto (SP sprint – Pau) – C1 člani

3. mesto (SP sprint – Pau) – 3 x C1 člani

3. mesto (DP slalom – Tacen) – C1 člani

2. mesto (DP slalom – Tacen) – 3 x C1 člani

3. mesto (DP slalom – Tacen) – 3 x C1 slalom

3. mesto (SP Dunaj) – C2 sprint

3. mesto (SP Dunaj) – 3 x C2 sprint

2. mesto – skupni seštevek svetovnega pokala – spust

2. mesto (WC – Murau) – C1 sprint

3. mesto (WC – Murau) – C1 spust

2. mesto (WC – Trnovo ob Soči) – C1 spust

1. mesto (EP – Banjaluka) – C2 sprint

2. mesto (SP – Valtellina) – C2 sprint

3. mesto (SP – Valtellina) – 3 x C1 sprint

3. mesto (SP – Valtellina) – 3 x C2 sprint

2. mesto (EP – Bovec) – C1 sprint

3. mesto (EP – Bovec) – 3 x C1 sprint

3. mesto (EP – Bovec) – 3 x C1 spust

3. mesto (SP – Solkan) – C1 sprint

2. mesto (SP – Solkan) – C2 sprint

2. mesto (SP – Solkan) – 3 x C2 sprint

2. mesto (WC – Banja luka) – C1 spust

2. mesto (WC – Banja luka) – 3 x C1 spust

1. mesto (EP U23 – Solkan) – 3 x C1 slalom

1. mesto (SP U23 – Wisconsin) – 3 x C1 slalom

2. mesto (MSP – Bouch) – C1 spust

2. mesto (MSP – Bouch) – C1 sprint

2. mesto (MSP – Bouch) – 3 x C1 spust

2. mesto (MSP – Bouch) – 3 x C1 sprint

3. mesto (MEP – Valltelina) – 3 x C1 spust

2. mesto (MEP – Krakow) – 3 x C1 slalom

Osebni profili na družbenih omrežjih