Danes, četrtek, 1.6, se pri nas v Tacnu začne člansko evropsko prvenstvo v kajak slalomu na divjih vodah. Organizatorji že več tednov pripravljajo prizorišče, da bo nared tako da tekmovalce kot za gledalce.

Včeraj se je prvenstvo s slavnostno otvoritvijo v centru Ljubljane uradno začelo. Nastopilo bo 23 držav, slovensko reprezentanco pa sestavljajo:

Kajak moški: Žan Jakše, Peter Kauzer, Martin Srabotnik
Kanu moški: Benjamin Savšek, Anže Berčič, Luka Božič
Kajak ženske: Ajda Novak, Urša Kragelj, Eva Terčelj
Kanu ženske: Lea Novak, Nina Bizjak, Alja Kozorog
Kanu dvosed: Luka Božič – Sašo Taljat

Spored tekmovanja:

Četrtek, 1. junij 2017
11:00 – 12:00 Demonstracijske vožnje
13:45 – 13:55 Predtekmovalci
14:00 – 14:20 C2M kvalifikacije 1. vožnja
14:25 – 15:05 C1Ž kvalifikacije 1. vožnja
15:10 – 16:10 K1M kvalifikacije 1. vožnja
16:30 – 16:35 C2M kvalifikacije 2. vožnja
16:40 – 17:05 C1Ž kvalifikacije 2. vožnja
17:10 – 17:45 K1M kvalifikacije 2. vožnja

Petek, 2. junij 2017
08:45 – 08:55 Predtekmovalci
09:00 – 09:35 K1Ž kvalifikacije 1. vožnja
09:40 – 10:15 C1M kvalifikacije 1. vožnja
10:40 – 11:05 K1Ž kvalifikacije 2. vožnja
11:10 – 11:35 C1M kvalifikacije 2. vožnja
11:35 – 13:00 Odmor
13:05 – 13:20 Ekipna tekma C2M finale
13:25 – 13:50 Ekipna tekma C1Ž finale
13:55 – 14:10 Podelitev kolajn
14:10 – 15:00 Odmor
15:05 – 15:55 Ekipna tekma K1M finale
16:00 – 16:30 Ekipna tekma K1Ž finale
16:40 – 17:05 Ekipna tekma C1M finale
17:10 – 17:35 Podelitev kolajn

Sobota, 3. junij 2017
09:00 – 09:30 Demonstracijske vožnje za finale
10:40 – 10:50 Predtekmovalci
11:05 – 12:05 K1M polfinale (30 čolnov)
12:10 – 13:00 C1Ž polfinale (20 čolnov)
13:05 – 13:40 C2M polfinale (15 čolnov)
13:40 – 15:00 Odmor
15:05 – 15:45 K1M finale (15 čolnov)
15:50 – 16:20 C1Ž finale (10 čolnov)
16:25 – 16:50 C2M finale (10 čolnov)
16:55 – 17:15 Podelitev kolajn
18.00 – 20.00 Državno prvenstvo v kajak crossu

Nedelja, 4. junij 2017
11:10 – 11:20 Predtekmovalci
11:35 – 12:15 K1Ž polfinale (20 čolnov)
12:20 – 13:00 C1M polfinale (20 čolnov)
13:00 – 15:00 Odmor
15:05 – 15:35 K1Ž finale (10 čolnov)
15:40 – 16:05 C1M finale (10 čolnov)
16:10 – 16:35 Podelitev kolajn in zaključna slovesnost

Če se v Tacnu ne morete oglasiti, bo TV SLO 2 prenašala po naslednjem urniku:
Petek, 2. junij
–    12.45 moštvene vožnje
Sobota, 3. junij
–    10.45 polfinalne vožnje (kajak moški, kanu ženske, kanu dvosed moški)
–    14.50 finalne vožnje
Nedelja, 4. junij
–    11.15 polfinalne vožnje (kajak ženske, kanu moški)
–    14.50 finalne vožnje

Rezultati v živo
Uradna stran prvenstva

                                         Še enkrat VABLJENI V TACEN! 🙂